NASZA OFERTA

KONSTRUKCJA I BEZPIECZEŃSTWO
Transformatory toroidalne firmy BADEL odpowiadają międzynarodowym normom takim jak VDE czy, UL. Rdzeń, o zorientowanym ziarnie z blachy zawierającej krzem o obniżonej stratności jest zasadniczo izolowany kapą. Izolacja z folii poliestrowej znajdująca się pomiędzy uzwojeniem pierwotnym a wtórnym jest odporna na działanie napięcia 4kV.
Emaliowany podwójnie drut nawojowy klasy H odpowiada 180°C. Transformator toroidalny może być wyposażony w różnego rodzaju bezpieczniki oraz termowyłączniki.

CIEŻAR ORAZ FORMA
Transformator toroidalny jest teoretycznie idealną formą przy wytwarzaniu transformatorów.
Okrągły rdzeń ze swoim naprężonym miedzianym drutem zajmuje minimum ciężaru i objętości. Dzięki swojej formie pozwala ograniczyć wielkość urządzenia, co w przypadku konwencjonalnych transformatorów jest niemożliwe.

BURCZENIE I WIBRACJE
Brak luk umożliwiających dostęp powietrza eliminuje prawie całkowicie charakterystyczne dla transformatorów burczenie. Zamiana rdzenia transformatora konwencjonalnego na toroidalny eliminuje wibracje.

PROMIENIOWANIE MAGNETYCZNE
Transformatory toroidalne firmy BADEL przewyższają swoją konstrukcją inne, gdy mówimy o zakłóceniach pola magnetycznego. Związane jest to z tym, iż wszystkie nasze transformatory, dzięki wysokiej klasie maszyn, są nawijane absolutnie symetrycznie. Podporę stanowi starannie wyżarzony rdzeń oddalający zakłócenia luk powietrznych. W porównaniu z tradycyjnym transformatorem, który rozsiewa na zewnątrz ogromne pole magnetyczne, nasze transformatory toroidalne tworzą minimalne pole. W szczególnie krytycznych przypadkach nasz transformator toroidalny może posiadać ekran magnetyczny.

TEMPERATURA PRACY
Transformatory toroidalne firmy BADEL nagrzewają się przy pracy zależnie od swojego obciążenia. Zasadniczo nasze transformatory określamy mianem T40, co oznacza, że przy temperaturze otoczenia powyżej 40°C temperatura transformatora wzrasta do około 50-60°C w pracy ciągłej. Równomierne rozmieszczenie na okrągłej powierzchni transformatora pozwala na wysoki strumień prądu przy jednoczesnym maksymalnym ochłodzeniu przez temperaturę otoczenia.